POLSKIE DROGI

Inwestycje | Autostrada A1

Poważne utrudnienia na A1

16-01-2020 | opr. Maciej Kalisz | foto: GDDKiA

Na najbliższy weekend, 17-20 stycznia, na przebudowywanej autostradzie A1 zaplanowano wyburzenia starych wiaduktów. W tym czasie zamknięty będzie odcinek pomiędzy węzłami Tuszyn i Piotrków Trybunalski Zachód.

Polskie drogi - Inwestycje - Poważne utrudnienia na A1

Zapowiadane prace związane są z przebudową autostrady A1, a tym samym dostosowaniem dotychczasowych obiektów do nowych parametrów i standardów. Należy do nich między innymi sześć wiaduktów w ciągu dróg lokalnych: Srock - Wodzinek (WD-283), Imielna - Sierosław (WD-286), Przydatki - Doły Brzeskie (WD-287), Papieże - Karlin (WD-288), Władysławów - Żychlin (WD-290) i Bąkowiec - Polesie (WD-291). Jedynym na to sposobem jest ich wyburzenie i budowa od podstaw nowych.

Przy tej okazji zostanie podwyższona ich nośność, powstaną także osobne ciągi pieszo-rowerowe. Nowe obiekty zostaną oddane do użytku za rok.

Wyburzenia wiążą się jednak z zamknięciem A1 na odcinku Tuszyn - Piotrków Trybunalski Zachód. Pierwszych utrudnień należy spodziewać się w piątek, 17 stycznia, około godziny 16:00. Będą one związane ze zmianą organizacji ruchu.

I tak od strony Łodzi w kierunku Katowic na węźle Tuszyn objazd poprowadzi na drogę krajową nr 12/91 i poprzez węzeł Piotrków Trybunalski Północ na drogę ekspresową S8 i powrót na węźle Piotrków Trybunalski Zachód na A1.

Natomiast jadąc od Katowic w kierunku Łodzi objazd będzie lustrzanym odbiciem - zjazd na S8 (kierunek Warszawa) do węzła Piotrków Trybunalski Północ i poprzez DK 12/92 do węzła Tuszyn na A1.

Ponowne otwarcie tego fragmentu autostrady zaplanowano na poniedziałek, 20 stycznia, na godzinę 6:00.

GDDKiA, jak i wykonawca zapewniają, że będzie to ostatnie, tak poważne utrudnienie na tym odcinku. Jednocześnie zapowiadają oddanie w czerwcu do ruchu wiaduktu na ul. Wojska Polskiego w Piotrkowie Trybunalskim (DW473).