TESTY

Partnerzy naszych testówMaxi-CosiBritax-RomerRecaroX-landerQuinny

Bezpieczeństwo dziecka | Wyposażenie samochodu | Suzuki Vitara V AllGrip facelifting

Dziecko w Suzuki Vitara V - wyposażenie samochodu

23-01-2019 | tekst: Maciej Kalisz | foto: archiwum

Suzuki Vitara została wyposażona w podstawowy dla nas zestaw elementów podnoszących bezpieczeństwo i komfort podróżujących dzieci. Za wyjątkiem bagażnika, w którym nie znaleźliśmy - nie licząc dwóch plastikowych oczek - zaczepów do mocowania siatki podtrzymujących przewożone przedmioty.

TESTY - wyłącznik poduszki powietrznej pasażera

Wyłącznik przedniej poduszki powietrznej pasażera jest standardem w każdej wersji wyposażenia Suzuki Vitara piątej generacji. Umieszczono go w prawym boku kokpitu, dostęp do niego możliwy jest dopiero przy pełnym otwarciu drzwi. Do zmiany statusu poduszki powietrznej - zgodnie z załączonym schematem - potrzebny jest kluczyk od stacyjki silnika. W naszym przypadku - topowa wersja Elegance - schowano go w module bezkluczykowego dostępu do samochodu.

TESTY - aktywna poduszka powietrzna pasażera, status ON

Informacja o aktualnym statusie poduszki powietrznej pasażera znajduje się na centralnym panelu kokpitu. Przy aktywnej, na 60 sekund od chwili uruchomienia silnika, podświetla się dioda ON.

TESTY - nieaktywna poduszka powietrzna pasażera, status OFF

Po dezaktywacji, przez cały czas pracy silnika, podświetla się dioda OFF.

TESTY - ostrzeżenie na osłonie przeciwsłonecznej

Ostrzeżenia przed ustawieniem na miejscu pasażera fotelika dziecięcego w pozycji tyłem do kierunku jazdy przy aktywnej poduszce powietrznej mają formę uniwersalnych piktogramów.

TESTY - ostrzeżenie na osłonie przeciwsłonecznej

Umieszczono je po obu stronach osłon przeciwsłonecznych pasażera.

TESTY - top-tether w plecach oparć kanapy

Top-tether - dodatkowy punkt kotwiczenia fotelików typu Isofix - umieszczono za plecami skrajnych oparć kanapy.

TESTY | Suzuki Vitara V AllGrip facelifting - mocowania Isofix, i-Size

Odpowiadają im dwie pary mocowań Isofix na skrajnych miejscach kanapy. Uchwyty te otrzymały plastikowe nakładki, które ułatwiają poprawne wsunięcie szyn fotelika. Widnieje na nich symbol standardu i-Size.

TESTY - blokada otwarcia szyb

W bazowej wersji wyposażenia Comfort otrzymamy elektrycznie regulowane szyby jedynie w pierwszej parze drzwi. Komplet dostępny jest od kolejnej, czyli Premium. Jednak tylko szyba w drzwiach kierowcy otwiera się i zamyka automatycznie, stąd wyposażono ją w funkcję zapobiegającą przypadkowemu przycięciu palców. Pozostałe szyby działają impulsowo, tylne nie opuszczają się do końca.

Kierowca Suzuki Vitary może zablokować działanie elektrycznie regulowanych szyb przyciskiem umieszczonym w panelu sterowania na swoich drzwiach.

TESTY - blokada otwarcia drzwi

Blokada otwarcia tylnych drzwi od środka Suzuki Vitary jest manulna. Do zmiany jej statusu - zgodnie z widniejącym wytłoczeniem - wystarczy przesunąć plastikową zapadkę.

TESTY - przyciemniane szyby + tapicerka foteli

Wnętrzne testowanej Vitary zostało wykończone skórzano-welurową tapicerką. Sztuczna skóra znalazła się między innymi na plecach foteli, co ułatwia usuwanie z niej zabrudzeń pozostawionych przez buty dzieci. Dodatkowa kieszeń znajduje się jedynie za oparciem fotela pasażera.

Przyciemniane z tyłu szyby montowane są od wersji wyposażenia Premium. Decydując się na wersję Elegance, ale w odmianie Sun, otrzymamy jeszcze panoramiczny dach szklany.

Bazowa wersja posiada jednostrefową klimatyzację manualną, dwie następne także jednostrefową, ale z regulacją automatyczną i filtrem przeciwpyłkowym.

TESTY - gniazda do podłączenia zasilania elektroniki

Już w bazowej wersji wyposażenia otrzymamy port usb i gniazdo 12V (na dole kokpitu), za pomocą których możemy podłączyć zasilanie urządzeń umilających podróż dzieciom. Do przeniesienia dźwięku możemy też wykorzystać bluetooth. W Premium i Elegance drugie gniazdo 12V znajduje się w bagażniku.

W wersji Comfort montowany jest radioodtwarzacz CD/MP3, od Premium zastępuje go system multimedialny z ekranem dotykowym o przekątnej 7-cali.

TESTY | Suzuki Vitara V AllGrip facelifting

TESTY - próby z montażem fotelików dziecięcych Maxi-Cosi, Britax-Romer i Recaro w Suzuki Vitara V

Bezpieczeństwo dziecka
Foteliki i wózki