STACJE PALIW

Materiał Partnera

Arktyczny milesPLUS® diesel na zimowe wyzwania

06-01-2022 | źródło: Circle K

Z myślą o prawidłowej eksploatacji pojazdów przy ujemnych temperaturach sieć stacji paliw Circle K wprowadza do oferty paliwo arktyczny milesPLUS® diesel. Sezonowe paliwo będzie dostępne od 20 grudnia przez cały sezon zimowy na wszystkich stacjach Circle K w Polsce. Arktyczny diesel umożliwia niezawodną pracę silnika w każdych warunkach pogodowych, jednocześnie zabezpieczając jego optymalna pracę.

Stacje paliw - arktyczny diesel milesPLUS na stacjach Circle K

Poza wymianą opon i wykonaniem niezbędnych przeglądów pojazdu, w okresie zimowym warto zadbać o odpowiednie paliwo w zbiorniku. Ujemne temperatury często są wyzwaniem dla standardowych olejów napędowych, wpływając na pracę silnika czy płynność jazdy. Już kilka stopni poniżej zera może spowodować problemy z pracą, jak również rozruchem silnika, czasami nawet po niezbyt mroźnej nocy. Co ważne, w tym czasie nie powinno dopuszczać się do jazdy "na rezerwie". Nadmierne gromadzenie wilgoci może prowadzić do szybszego blokowania układu paliwowego.

Paliwo arktyczny milesPLUS® diesel, dostępne od 20 grudnia na stacjach Circle K, zostało opracowane z myślą o zabezpieczeniu pojazdów w czasie niesprzyjających warunków zimowych. Obniżona do -32°C Temperatura Zablokowania Zimnego Filtra (TZZF) oraz gwarantowana Temperatura Mętnienia -22°C zmniejszają ryzyko blokady filtra i unieruchomienia pojazdu. Co ważne, dodatki uszlachetniające, o które wzbogacono arktyczny milesPLUS® diesel Circle K, dodatkowo oczyszczają i zabezpieczają silnik. Dla wygody klientów odwiedzających stacje, sieć wprowadziła możliwość płatności za paliwo z poziomu aplikacji Circle K bezpośrednio przy dystrybutorze.

Poza odpowiednim paliwem, zimą należy szczególnie zadbać o karoserię auta, aby uniknąć korozji i uszkodzeń powstających w wyniku działania soli i zanieczyszczeń. Dodatkowym udogodnieniem przy niskich temperaturach jest możliwość opłacenia myjni poprzez aplikację Circle K i pozostanie w samochodzie podczas całego procesu mycia.

Z myślą o kierowcach, sieć stacji paliw Circle K przygotowała dodatkowe promocje w okresie zimowym, dzięki którym można zarówno obniżyć koszty tankowania, jak i skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej w okazyjnych cenach. Aktualnie, kupując dowolnego Hot Doga (poza Hot Dogiem Smart Value), można otrzymać rabat w wysokości do 10 gr/l na paliwo milesPLUS®, w tym także arktycznego diesla. Posiadacze karty lub aplikacji Circle K Extra, mogą skorzystać z promocyjnej oferty na burgera lub wrapoburgera, które są dostępne w niższej cenie – już za 9,99 zł.

Circle K przygotowało również specjalną promocję dla osób, które troszczą się o środowisko i przy zakupie kawy lub innego ciepłego napoju skorzystają z własnego kubka – w tym przypadku cena zostanie obniżona o złotówkę.

Pamiętaj, aby przygotować swoje auto do zimy!

Zima to okres próby dla Twojego pojazdu - nie czekaj, aż nadejdą mrozy. Aby uniknąć kłopotów z codzienną eksploatacją podczas zimy, wykonaj poniższe niezbędne czynności obsługowe już dziś.

Stacje paliw - przygotuj samochód do zimy

W trakcie zimy pamiętaj o kilku najważniejszych zasadach podczas tankowania swojego pojazdu:

  • jeszcze przed zimą zatankuj najwyższej jakości olej napędowy klasy arktycznej,

  • tankuj zawsze do pełna i utrzymuj wysoki stan napełnienia zbiornika,

  • pamiętaj, aby nie mieszać paliwa klasy arktycznej z innymi olejami napędowymi.