AKCJE PRZYWOŁAWCZE DO SERWISÓW

UOKIK | Styczeń 2024 | Chevrolet Spark • Fiat Doblo • Jeep Avenger EV • Volvo XC40

Chevrolet wzywa do serwisów polskich kierowców

31.01.2024 | oprac. redakcja | foto: Chevrolet i archiwum

Na liście fabrycznych wad samochodów znalazła się marka Chevrolet, która w 2015 roku wycofała się z Polski. Akcje naprawcze prowadzi także Fiat, Jeep i Volvo.

WEZWANIA DO SERWISÓW | Styczeń 2024 – Chevrolet Spark

Chevrolet Spark

Nieobecna już w Polsce marka Chevrolet rozpoczyna kampanię naprawczą modelu Spark (prod. 2010-2015, Korea Południowa). Przyczyną jest nieodpowiednie zabezpieczenie przed korozją mechanizmu zatrzasku pokrywy silnika. W efekcie mogą wystąpić problemy z jej zamknięciem, a w skrajnych przypadkach otwarciem podczas jazdy.

Problem ten może dotyczyć 6710 samochodów sprzedanych w Polsce. W ramach naprawy zostanie wymieniony cały mechanizm zamka pokrywy komory silnika. Za akcję odpowiadają Autoryzowane Stacje Obsługi Opla (należącego wówczas, jak Chevrolet, do General Motors).

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 22 458 46 73.

WEZWANIA DO SERWISÓW | Styczeń 2024 – Fiat Doblo

Fiat Doblo

Fiat wzywa do serwisu właścicieli modelu Doblo, w których błędnie określono indeks nośności opon względem dopuszczalnego obciążenia tylnej osi. W praktyce może to skutkować przeciążeniem samochodu i trudnością w utrzymaniu toru jazdy.

Z tego powodu wystawiono w Polsce 8 wezwań do ASO, w których zostaną wymienione tabliczki z indeksem nośności oraz wydane nowe Certyfikaty zgodności (CoC).

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 00 800 342 8 0000.


WEZWANIA DO SERWISÓW | Styczeń 2024 – Jeep Avenger EV

Jeep Avenger EV

Marka Jeep poinformowała o błędach w systemie powiadamiania ratunkowego eCall montowanego w modelu Avenger z napędem elektrycznym. Polega on na inicjowaniu automatycznej rozmowy w języku francuskim.

Problem ten może wystąpić w 149 samochodach sprzedanych na polskim rynku. Jego usunięcie nastąpi zdalnie (Over the Air) poprzez aktualizację oprogramowania modułu nadzoru częstotliwości radiowej (BSRF). W przypadku niepowodzenia tej operacji producent skontaktuje się bezpośrednio z właścicielem samochodu.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 00 800 0 426 5337.


WEZWANIA DO SERWISÓW | Styczeń 2024 – Volvo XC40

Volvo XC40

Volvo rozpoczyna akcję naprawczą modelu XC40 (rocznik 2024). Przyczyną jest niewłaściwie działający kierunkowskaz umieszczony po lewej stronie z tyłu. Pomimo przestawienia dźwigni nie zostanie on uruchomiony, co też spowoduje wyświetlenie komunikatu na desce rozdzielczej. Doraźnym rozwiązaniem może być ponowne przestawienie dźwigni do pozycji neutralnej i w dół.

Z tego powodu wystawiono w Polsce 1325 wezwań do serwisów. Producent zadeklarował przeprowadzenie aktualizacji oprogramowania kierunkowskazów.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 22 566 28 00.