SALON SAMOCHODOWY

Premiera tygodnia | Peugeot e-308

Peugeot w pełni elektryfikuje gamę 308

18-09-2022 | tekst: Maciej Kalisz | foto: Peugeot

W ubiegłym roku Peugeot zaprezentował trzecią generację modelu 308. Auto oferowane jest w nadwoziu hatchback i kombi, a w gamie jednostek napędowych znalazły się hybrydy typu plug-in. Wkrótce ofertę uzupełnią stuprocentowe elektryki.

Salon samochodowy - Peugeot e-308 - przód samochodu w nadwoziu hatchback

Nadwozia e-308 i e-308 SW niewiele różnią się od odpowiedników z napędem spalinowym czy hybrydy. Z nowości producent wymienia 18-calowe felgi zaprojektowane pod kątem aerodynamiki.

Salon samochodowy - Peugeot e-308 - kokpit z ekranem z danymi przepływu energii

Wewnątrz królować będzie i-Cockpit z cyfrowymi zegarami 3D na desce rozdzielczej i 10-calowym ekranem dotykowym. Na liście wyposażenia - dwa poziomy Allure i GT - znajdzie się między innymi aktywny tempomat z funkcją start&go oraz system monitorujący ruch poprzeczny podczas wykonywania manewru cofania.

Na centralnym tunelu montowany będzie przekładnia redukcyjna z trybem odzyskiwania energii w trakcie hamowania. Kierowca będzie mógł wybrać jedno z ustawień jazdy - eco, normal lub sport.

Zarówno hatchback, jak i kombi otrzymają silnik elektryczny o mocy 156 koni mechanicznych. Energię zapewni bateria o pojemności 54 kWh. Przy szacowanym zużyciu 12,7 kWh/100 km pozwoli ona na przejechanie 400 kilometrów. Pokładowa ładowarka o mocy 11 kW skraca proces uzupełnienia pojemności do 80 proc. w czasie 25 minut.

Dodatkowe wsparcie zapewni aplikacja MyPeugeot z funkcją zdalnego programowania sesji ładowania. Z kolei Free2Move e-solutions pozwoli zaplanować trasę podróży z uwzględnieniem punktów ładowania.

Salon samochodowy - Peugeot e-308 - tył samochodu w nadwoziu kombi podczas ładowania baterii silnika elektrycznego

Peugeot rozpocznie sprzedaż e-308 i e-308 SW w połowie przyszłego roku.