AKCJE PRZYWOŁAWCZE DO SERWISÓW

UOKiK | 2020 | Jeep Cherokee

Ważne dla posiadaczy Jeepa Cherokee

17-08-2020 | tekst: Maciej Kalisz | foto: Jeep

W pierwszej połowie sierpnia 2020 roku Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów opublikował informację tylko o jednej akcji naprawczej. Wezwania do serwisów otrzymają właściciele Jeepa Cherokee 4x4.

Akcje przywoławcze do serwisów - sierpień 2020 - Jeep Cherokee

Spółka FCA Poland poinformowała o wykryciu usterki w piątej generacji Jeepa Cherokee (KL). Dotyczy ona modeli wyposażonych w napęd na cztery koła, wyprodukowanych w USA w latach 2014-17.

Powodem akcji jest skrzynia PTU, w której może dojść do luzu pomiędzy wielowypustem mechanizmu różnicowego a wałem wyjściowym przekładni. W efekcie - jak czytamy w komunikacie -"stan taki może być przyczyną zużywania się zębów wielowypustu, co może spowodować utratę połączenia między przekładnią i mechanizmem różnicowym wewnątrz PTU. W skutek tego nie będzie możliwe przekazywanie napędu na koła przednie i brak mocy napędowej, co może doprowadzić do kolizji lub wypadku".

W Polsce problem ten może dotyczyć 104 egzemplarzy Cherokee. Naprawa w ASO polegać będzie na przeprogramowaniu centralki sterującej zespołem napędowym.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 33 813 55 10.