POLSKIE DROGI

Aktualności | S11

Wybór wykonawcy S11 Bobolice-Szczecinek

10.04.2023 | oprac. redakcja | foto: GDDKiA/archiwum

Bobolice-Szczecinek to jedyny brakujący fragment drogi ekspresowej S11 w województwie zachodniopomorskim. Jeszcze w tym roku ma zostać wybrany wykonawca i podpisana umowa na jego wybudowanie z terminem oddania do ruchu za trzy lata.

POLSKIE DROGI | Wybór wykonawcy S11 Bobolice-Szczecinek

Sześć firm złożyło oferty na budowę odcinka S11 Bobolice - Szczecinek (woj. zachodniopomorskie). Najtańsza pochodzi od firmy Intercor (1 170 mln zł), zaś najdroższa od firmy Porr (1 281 mln zł). Wszystkie więc są poniżej budżetu przygotowanego przez GDDKiA (1 368 mln zł).

Odcinek ten połączy powstający właśnie fragmenty S11 Koszalin - Bobolice i istniejącą już obwodnicę Szczecinka. Na całej długości 24 kilometrów będzie miał przekrój dwóch jezdni po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Inwestycja obejmuje też dwa węzły - Wierzchowo i Szczecinek Północ oraz parę Miejsc Obsługi Podróżnych (z rezerwą pod stacje paliw i restauracje).

Ostateczny wybór wykonawcy poprzedzony będzie weryfikacją i oceną złożonych ofert. Od dnia podpisania umowy obowiązywać będzie termin 10 miesięcy na opracowanie projektów wykonawczy (jest już gotowy projekt zasadniczy) i 19 na budowę (z wyłączeniem okresów zimowych pomiędzy 15 grudnia a 15 marca). Ponieważ wydano już Zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID) również w tym dniu będzie można przekazać plac budowy. GDDKiA podaje 2026 rok jako termin oddania do ruchu.