AKCJE PRZYWOŁAWCZE DO SERWISÓW

UOKiK | 2021 | BMW serii 3 • Ford Galaxy i S-Max • Hyundai Tucson • Isuzu D-Max • Mercedes GLC • Mitsubishi ASX i Outlander • Opel Grandland X • Toyota Auris, Avensis, Corolla i RAV4

Ponad 60 tysięcy aut wymaga naprawy w ASO

15-04-2021 | tekst: Maciej Kalisz | foto: archiwum

Ogłoszone w pierwszej połowie kwietnia akcje serwisowe dotyczą aż 60 605 samochodów kupionych w polskich salonach. Nieco ponad połowa z nich to Hyundai Tucson.

Wezwania do serwisów - Wadliwe połączenie elektryki w układzie wentylacji BMW serii 3

BMW ogłasza kolejną akcję serwisową serii 3 (sedan, kombi, coupe i cabrio). Tym razem dotyczy wadliwie wykonanego połączenia elektryki w układzie wentylacji. Jego przegrzanie może przyczynić się do wybuchu pożaru.

Z tego powodu w Polsce wystawiono 12 250 wezwań do ASO, gdzie zostanie wykonany przegląd i wymiana wadliwego połączenia.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 22 279 71 00.

Wezwania do serwisów - korozja śrub wahaczy tylnej osi w Fordach Galaxy i S-Max

Ford wykrył usterkę w modelach Galaxy i S-Max wyprodukowanych w Walencji pomiędzy 20 stycznia 2015 a 18 lutego 2020. Użyte śruby mocujące dolny łącznik zawieszenia (tył) podatne są na korozję, co obniża się sprawność techniczną.

W Polsce akcją objęto 3983 samochody, w ASO zostanie dokonana stosowana naprawa.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 22 608 67 80.

Wezwania do serwisów - usterka sterownika HECU w Hyundai Tucson

Hyundai wzywa do serwisu właścicieli modelu Tucson wyprodukowanych w Czechach do 30 listopada 2020 (poprzednia generacja). Wykryta w nich wada wiązki elektrycznej w module HECU może przyczynić się do wybuchu pożaru w komorze silnika.

Usterka ta może dotyczyć 35 332 egzemplarzy sprzedanych w polskich salonach Hyundaia. Naprawa obejmie modyfikację wadliwych przewodów, a w niektórych wersjach także aktualizację oprogramowania sterownika.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 0 800 444 000.

Wezwania do serwisów - usterka napinacza pasów bezpieczeństwa w Isuzu D-Max

Isuzu poinformowało o problemach w D-Max z systemem napinaczy pasów bezpieczeństwa na skrajnych miejscach kanapy. Istnieje ryzyko rozłączenia przewodów elektrycznych, a tym samym brakiem zasilania i skutecznej ochrony.

Wada ta może wystąpić w 386 egzemplarzy sprzedanych w Polsce. Stosowna ich naprawa zostanie przeprowadzona w ASO.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 22 463 43 35.

Wezwania do serwisów - wadliwie ułożony przewód w Mercedesie GLC

Mercedes wzywa do serwisów właścicieli modelu GLC (W253) z silnikiem benzynowym. Wykryta usterka dotyczy nieprawidłowego ułożenia przewodu "+" rozrusznika. Podczas jazdy jego izolacja można zostać uszkodzona, co stwarza ryzyko wybuchu pożaru.

Z tego powodu wystawiono 214 wezwań do ASO. W ramach czynności kontrolnych zostanie podjęta decyzja o skorygowaniu ułożenia przewodu.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 22 354 40 01.

Wezwania do serwisów - korozja zacisków układu hamulcowego w Mitsubishi ASX i Outlander

Mitsubishi poinformowało, że w modelach ASX (rocznik 2015) i Outlander (2016) może dojść do powstania ognisk korozji w zacisków układu hamulcowego tylnej osi. Tym samym zostaje obniżona ich efektywność działania.

W Polsce kampanią naprawczą objęto 1349 samochodów ww. modeli. Naprawa będzie polegać na wymianie wadliwych części.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 22 46 31 920.

Wezwania do serwisów - wadliwy hak holowniczy w Oplu Grandland X

Opel wzywa do serwisów właścicieli modelu Grandland X z roczników 2018-2021 wyposażonych w hak holowniczy. Istnieje w nich ryzyko, że wskutek błędu zamontowano w nich nieodpowiednią część.

Problem ten może dotyczyć 46 egzemplarzy sprzedanych w polskich salonach. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości zostanie zamontowany nowy hak.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 22 583 00 92.

Wezwania do serwisów - usterka chłodnicy ERG w Toyotach Auris, Avensis, Corolla i RAV4

Toyota ogłasza kampanię naprawczą dla czterech modeli: Auris, Avensis, Corolla i RAV4, wyprodukowanych pomiędzy 2 marca 2015 a 4 maja 2018. Istnieje w nich ryzyko uszkodzenia chłodnicy układu ERG, co w skrajnych przypadkach doprowadzi do wybuchu pożaru.

W Polsce akcją objęto 7045 egzemplarzy ww. modeli. Zakres naprawy zależy od stwierdzony uszkodzeń z tej przyczyny.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 22 449 05 00.