portal motoryzacyjny Jedź Bezpiecznie | nowe materiały na stronie
powrót do strony głównej

poznaj nasze opinie z testĂłw samochodĂłw
NOWE NA STRONIE:
TESTY | Plusy i minusy - Cupra Born, elementy podnoszące bezpieczeństwo dzieci
TESTY ZDERZENIOWE EURO NCAP | Honda, NIO i Toyota z ocenami Euro NCAP
TESTY | Dziecko w Cupra Born - foteliki i wĂłzki

Portal dla wszystkich uczestników ruchu drogowego | Jedź Bezpiecznie

JedĹş Bezpiecznie | magazyn motoryzacyjny

TESTY

social media - magazyn motoryzacyjny JedĹş Bezpiecznie


Akcje przywoławcze do serwisów


Bezpieczeństwo dzieci


Elektromobilność


Polskie drogi


Porady


Porozmawiajmy o bezpieczeństwie


Produkty


Przepisy


Salon samochodowy


Sport


Technika


TESTY | Samochody dostawcze


Testy zderzeniowe Euro NCAP


Ubezpieczenia


Wydarzenia


Wypadki drogowe


Z rynku


 
BEZPIECZEŃSTWO DZIECI

BEZPIECZEŃSTWO DZIECI I TESTY - elementy podnoszące bezpieczeństwo i komfort podróży dzieci, foteliki samochodowe, wózki dziecięce

TESTY


Odwiedź naszą zakładkę TESTY - w każdym modelu, który trafia do naszej redakcji zwracamy uwagę na elementy podnoszące bezpieczeństwo i komfort najmłodszych pasażerów oraz montujemy foteliki samochodowe i pakujemy wózki dziecięce.

Znamy laureatów 6. edycji konkursu Ze Strażą Miejską bezpiecznie

25-04-2019

Straż Miejska m. st. Warszawy sukcesywnie edukuje najmłodszych w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa na drodze. W prowadzonym od sześciu lat konkursie uczestnicy muszą wykazać się zarówno znajomością przepisów, jak i umiejętnością udzielenia pierwszej pomocy.

POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE I Działania na rzecz BRD - Znamy laureatów 6. edycji konkursu Ze Strażą Miejską bezpiecznie I 2019


BEZPIECZEŃSTWO DZIECI I Akcje serwisowe - Fotelik samochodowy 4Baby Aygo wycofany ze sprzedaży I Kwiecień 2019

Fotelik samochodowy 4Baby Aygo wycofany ze sprzedaży

08-04-2019

Firma 4Baby powiadomiła Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów o wadach wykrytych w foteliku dziecięcym Aygo (0-18 kg). Fotelik został wycofany z obrotu, a jego użytkownicy proszeni są o zaprzestanie użytkowania.

POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE | Bezpieczeństwo dzieci - Bezpiecznym autokarem na ferie zimowe | 2019

Bezpiecznym autokarem na ferie zimowe

11-01-2019

Od jutra, dla dzieci z pięciu województw, rozpoczynają się ferie zimowe. Policja i Inspekcja Transporu Drogowego zapowiada wzmożone kontrole autokarów turystycznych, które zakończą się niemal pod koniec lutego.

BEZPIECZEŃSTWO DZIECI | Foteliki samochodowe - Britax-Romer rozszerza funkcjonalność fotelików dziecięcych z gamy KidFix | Britax-Romer KidFix2 R, Britax-Romer KidFix2 S

Britax-Romer rozszerza funkcjonalność fotelików dziecięcych z gamy KidFix

06-12-2018

Kilka tygodni temu odwiedziliśmy główną siedzibę i fabrykę firmy Britax-Romer w Leipheim. Jedną z zaprezentowanych nam wówczas nowości była nowa generacja fotelików dziecięcych KidFix, które trafiły właśnie do sprzedaży na polskim rynku.

BEZPIECZEŃSTWO DZIECI | Foteliki samochodowe - Nowe oceny ADAC fotelików samochodowych dla dzieci | Ranking fotelików samochodowych 2018

Nowe oceny ADAC fotelików samochodowych dla dzieci

14-11-2018

Zrzeszenie ADAC opublikowało kolejne zestawienie swoich testów z fotelikami samochodowymi dla dzieci. Spośród 41 pozycji żadne rozwiązanie nie uzyskało najwyższej oceny.

PRODUKTY | Akcesoria - Seetroen, czyli lek na chorobę lokomocyjną

Seetroen, czyli lek na chorobę lokomocyjną

05-07-2018

Przed dwoma tygodniami rozpoczęła się kampania społeczna Bądźmy Razem Bezpieczni, której hasłem przewodnim jest "Odłóż smartfon i żyj". Dziś Citroen zaciekawił nas zupełnie innym spojrzeniem na używanie urządzeń mobilnych w trakcie podróży.

BEZPIECZEŃSTWO DZIECI | Foteliki samochodowe | Britax-Romer wprowadza nową generację fotelika dziecięcego KidFix | Britax-Romer KidFix III M

Britax-Romer wprowadza nową generację fotelika dziecięcego KidFix

06-08-2018

W wielu naszych testach samochodów wykorzystywaliśmy fotelik dziecięcy Britax-Romer KidFix II XP SICT. Niemiecki producent wprowadza właśnie na rynek jego następcę o nazwie KidFix III M.

BEZPIECZEŃSTWO DZIECI | Foteliki samochodowe | Max-Way Plus, kolejny fotelik RWF na polskim rynku | Britax-Romer Max-Way Plus

Max-Way Plus, kolejny fotelik RWF na polskim rynku

29-05-2018

Tyłem do kierunku jazdy to najbezpieczniejsza pozycja dla dziecka podczas podróży samochodem. Firma Britax-Romer wprowadziła właśnie na rynek nowy model fotelika, który pozwoli na to nawet do szóstego roku życia.


POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE | Warsztaty Edukacyjne "Bezpieczne dziecko w podróży i na drodze" w Ptak Warsaw Expo | Miasteczko Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Warsztaty Edukacyjne "Bezpieczne dziecko w podróży i na drodze" w Ptak Warsaw Expo

23-03-2018

Drugie Międzynarodowe Targi Transportu, Spedycji i Logistyki w Ptak Warsaw Expo były okazją do zorganizowania miasteczka bezpieczeństwa ruchu drogowego.

BEZPIECZEŃSTWO DZIECI | Narażanie dzieci na utratę życia | Foteliki samochodowe

Narażanie dziecka na utratę życia, cz. 3

31-01-2018

Od blisko czterech lat obowiązuje w Polsce przepis zezwalający na przewożenie na tylnym siedzeniu samochodu trzeciego dziecka bez fotelika ochronnego. Kolejne nasze testy udowadniają, że jest to skrajnie ryzykowne rozwiązanie dla najmłodszego pasażera.

BEZPIECZEŃSTWO DZIECI | Foteliki samochodowe - Trzeci fotelik Britax-Romer zgodny z i-Size | Britax-Romer Britax-Romer DualFix i-Size

Trzeci fotelik Britax-Romer zgodny z i-Size

11-12-2017

W ofercie firmy Britax-Romer pojawił się kolejny - po Baby Safe i Trifix - fotelik spełniający nową normę i-Size. Jest to zmodernizowana wersja wciąż produkowanego modelu DualFix.

BEZPIECZEŃSTWO DZIECI | Foteliki samochodowe - Maxi-Cosi wprowadza pierwszy fotelik dziecięcy z poduszkami powietrznymi | Maxi-Cosi AxissFix Air

Maxi-Cosi wprowadza pierwszy fotelik dziecięcy z poduszkami powietrznymi

31-10-2017

Niedawno Ford dołączył do listy wyposażenia swoich modeli innowacyjną poduszkę powietrzną wbudowaną w tylne pasy bezpieczeństwa. Rozwiązanie działające na podobnej zasadzie zaproponowała właśnie firma Maxi-Cosi w samochodowym foteliku dla dzieci.

BEZPIECZEŃSTWO DZIECI I Działania na rzecz BRD - Volkswagen przekazał mobilne miasteczko ruchu drogowego szkole w Kołodziejewie

Volkswagen przekazał mobilne miasteczko ruchu drogowego szkole w Kołodziejewie

09-09-2017

VI Ogólnopolski Konkurs "Ratujemy i Uczymy Ratować" wygrała Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Kołodziejewie. To właśnie do uczniów tej placówki trafiła nagroda - mobilne miasteczko ruchu drogowego...

BEZPIECZEŃSTWO DZIECI | Foteliki samochodowe - Ważna informacja dla posiadaczy fotelików Recaro! I Recaro Zero.1 i Optia i bazy Recaro Fix

Ważna informacja dla posiadaczy fotelików Recaro!

23-08-2017

Producent samochodowych fotelików dla dzieci Recaro poinformował o wadliwych partiach modeli Zero.1 i Optia i bazy Recaro Fix. Ich posiadacze objęci są programem bezpłatnej wymiany.

BEZPIECZEŃSTWO DZIECI | Foteliki samochodowe - ADAC oceniło kolejne foteliki samochodowe dla dzieci | Ranking fotelików samochodowych 2017

ADAC oceniło kolejne foteliki samochodowe dla dzieci

08-08-2017

Raz w roku niemieckie zrzeszenie ADAC przeprowadza testy samochodowych fotelików dla dzieci. Tym razem, w opublikowanym w maju, zestawieniu 37 modeli znalazły się cztery oceny niedostateczne.

BEZPIECZEŃSTWO DZIECI I Przepisy - Ważne zmiany w taryfikatorze mandatów karnych I 2017

Ważne zmiany w taryfikatorze mandatów karnych

10-08-2017

Od 11 sierpnia 2017 roku wchodzą w życie zmiany w rozporządzeniu w sprawie wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych. Dotyczą one zasad przewożenia dzieci w samochodach.

BEZPIECZEŃSTWO DZIECI | Foteliki samochodowe - Britax-Romer Baby Safe i-Size z bazą Isofix dla najmłodszych dzieci | Britax-Romer Baby Safe i-Size

Britax-Romer Baby Safe i-Size z bazą Isofix dla najmłodszych dzieci

29-06-2017

Baby Safe i-Size to pierwszy fotelik Britax-Romer spełniający standard bezpieczeństwa ECE R129. Jego uzupełnieniem jest - dostępna w dwóch wariantach - baza Isofix.

POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE I Działania na rzecz BRD - Na koniec wakacji i dobry początek roku szkolnego

Na koniec wakacji i początek roku szkolnego

29-08-2016

Główne obchody 25-lecia Straży Miejskiej m. st. Warszawy zakończone zostały piknikiem rodzinnym, który miał miejsce w Ogrodzie Saskim. Jedź Bezpiecznie zostało zaproszone do poprowdzenia na nim Warsztatów Edukacyjnych "Bezpieczne dziecko w podróży i na drodze".

BEZPIECZEŃSTWO DZIECI I Działania na rzecz BRD - Bezpieczne dziecko w podróży i na drodze

Bezpieczne dziecko w podróży i na drodze

18-04-2016

W minioną sobotę odbył się piknik "Zdrowo rowerowo", który zorganizowała Straż Miejska m. st. Warszawy. Dla nas była to okazja do przeprowadzenia kolejnych Warsztatów Edukacyjnych "Bezpieczne dziecko w podróży i na drodze".

BEZPIECZEŃSTWO DZIECI I Działania na rzecz BRD - Bezpieczna Szkoła Tirka I Kampania Społeczna Oświeceni

Bezpieczna Szkoła Tirka

31-10-2015

30 października 2015 roku, w ramach naszej Kampanii Społecznej Oświeceni, towarzyszyliśmy inspektorom ITD w zajęciach "Bezpieczna Szkoła Tirka" w SP nr 1 w Łodzi. Wzięło w nich udział ponad 200 uczniów z klas I-III.

BEZPIECZEŃSTWO DZIECI I Produkty - Więcej niż nawigacja I Garmin babyCam

Więcej niż nawigacja

28-10-2015

Rodzic podróżujący w pojedynkę z najmłodszym dzieckiem ma dylemat przy wyborze miejsca ustawienia fotelika. Z pomocą przychodzi im nowa funkcja... nawigacji firmy Garmin.

BEZPIECZEŃSTWO DZIECI I Działania na rzecz BRD - Bezpiecznie na drogach I Bezpieczne dziecko w podróży i na drodze

Bezpiecznie na drogach

15-06-2015

Końcówka roku szkolnego to doskonały moment na porozmawianiu o zasadach poruszania się po drodze. Okazją do przeprowadzenia kolejnych Warsztatów Edukacyjnych "Bezpieczne dziecko w podróży i na drodze" był piknik informacyjny zorganizowany przez CANARD.

BEZPIECZEŃSTWO DZIECI I Działania na rzecz BRD - Ocal życie dzieciaków I Save Kids Lives

Ocal życie dzieciaków

04-05-2015

Save Kids Lives to temat przewodni Światowego Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Według danych ONZ codziennie w wypadkach drogowych na całym świecie ginie ponad 500 dzieci.

BEZPIECZEŃSTWO DZIECI | Narażanie dzieci na utratę życia | Foteliki samochodowe

Narażanie dziecka na utratę życia

18-02-2015

Miesiąc temu do Sejmu wpłynął projekt zmian w ustawie Prawo o ruchu drogowym, które obejmują m.in. poziom bezpieczeństwa dziecka w czasie podróży samochodem. Jedna z nich budzi w nas zdecydowany sprzeciw.

BEZPIECZEŃSTWO DZIECI I Działania na rzecz BRD - Kilka słów samokrytyki

Kilka słów samokrytyki

07-11-2014

Bycie czynnym kierowcą od ponad ćwierć wieku nie oznacza doskonałej znajomości przepisów ruchu drogowego. Zweryfikował to test na kartę rowerową przeznaczony dla... dzieci w wieku 10 lat.

BEZPIECZEŃSTWO DZIECI I Działania na rzecz BRD - Do znudzenia, stawiajmy na edukację dzieci!

Do znudzenia, stawiajmy na edukację dzieci!

16-09-2014

Z sezonu na sezon rowery zdobywają - i bardzo dobrze - coraz większą popularność. Niestety, wciąż niedoskonały jest sposób kształcenia ich użytkowników z przepisów ruchu drogowego.

BEZPIECZEŃSTWO DZIECI I Działania na rzecz BRD - Piknik bezpieczeństwa na Stacji Mercedes I Bezpieczne dziecko w podróży i na drodze

Piknik bezpieczeństwa na Stacji Mercedes

12-07-2014

W swojej ponad 130-letniej historii Mercedes odgrywa znaczącą rolę w poprawie bezpieczeństwa na drodze. Dość wspomnieć, że w 1995 roku jako pierwszy producent zastosował seryjnie system ESP, a w 2002 roku Klasy C i E rozpoczęły erę 5-gwiazdek w testach zderzeniowych EuroNCAP.

POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE | Warsztaty edukacyjne Bezpieczne dziecko w podróży i na drodze

Aby zawsze dotrzeć bezpiecznie do celu

05-07-2014

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych rozpoczęło kolejną edycję ogólnopolskiej kampanii "Rowerem bezpiecznie do celu". Inaugurujący piknik w warszawskim parku Agrykola połączony był z akcją "Lato w mieście".

BEZPIECZEŃSTWO DZIECI I Działania na rzecz BRD - Na bezpieczny początek wakacji I Bezpieczne dziecko w podróży i na drodze

Na bezpieczny początek wakacji

30-06-2014

Wakacje to okres wzmożonego ruchu na drogach, co pociąga za sobą wzrost wypadków, poszkodowanych i ofiar śmiertelnych. Według danych policji to najtragiczniejsze miesiące w całym roku.

Aktualności
· Weekend BRD - dla najmłodszych i dorosłych 17-11-2012
· Klub Pancernika powraca 17-08-2011
· Mniej dzieci ginie w wypadkach na drodze 29-07-2010

Testy
· BEZPIECZEŃSTWO DZIECI w BMW serii 3 23-11-2012
· BEZPIECZEŃSTWO DZIECI w Volkswagenie up! 14-11-2012

Testy zderzeniowe EuroNCAP
· Bezpieczeństwo dzieci w testach EuroNCAP 26-11-2012

Przepisy
· Prawo jazdy przed 18 rokiem życia 07-11-2012

Porady
· Wakacyjne podróże z dziećmi 02-08-2010
· Uwaga na dzieci w samochodzie 18-12-2009

 

copyright 2002-2024 | polityka prywatności | wydawca: Kalisz Media | kontakt | do góry